September 2020 Results



SUPREME CHAMPIONSHIP results - Judged by The Mane Show. 

THE SUPREME CHAMPION of the September 2020 show is  - 

CONGRATULATIONS....
Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen

Beautifully presented showing off those uphill paces of a Friesian. A credit to you. Well done



.

prev next
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen

Everyday Dressage 

EVERYDAY DRESSAGE RESULTS

ED2 Unmounted Test 2 (walk only)

1st Chloe Barrett & Blaze 68.21%


ED3 Poles and Cones Test 1

1st Frankie Parr & Bella 71.18%
2nd Rebecca Reed 67.65%


ED4 Prix Caprilli

1st Lindsey Duckett & Zippy 84.00%
2nd Jenni Evans - Mikey 80.47%


ED6 Dressage Ireland Prelim 15

1st Sorrel Griffiths & Birchtrees Ascot 66.00%
2nd Lindsey Duckett & Zippy 63.69%


ED5 Dressage Ireland Intro A

1st Frankie Parr & Bella 71.40%

2nd Sorrel Griffiths & Birchtrees Ascot (Awaiting Score) 70.30%

3rd MJ & Charlie 68.61%

4th Hayley Carter & Charlie 68.39%

5th Bethany Bond & Kioki Moon 68.33%

6th Roxanne Isbell & Nellie 66.66% (higher collectives)

7th Lucy Cassidy & Wild Summer 66.66%

8th Shanice Hutton & Birchtrees Samuel 66.11%

Special
Hester Saunders & Pip 65.00% (higher collectives)
Nancy Souer & Sasha 65.00




Arena One - Traditional Showing/Breeds/Types - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place

Class 1 – Best Ridden Horse/Pony

1st Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
2nd Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
3rd Denise Colebrooke & Subaltern Will
4th Alice Cooper & Merlyn
5th Laura Ziderman & Wâte Van de Lits
6th Sue Howard & Izzey Carrick
7th Hannah Powis & Narmi
8th Nicky Gee & Menno fan de klaster


Class 2 - Best In Hand Horse/Pony - Sponsored by The Ripley Collection www.theripleycollection.co.uk.

1st – Eileen Melvin & Inca Slew - Stunning photos showing the horse off to its best advantage. Relaxed and mannerly in its movement – congratulations.
2nd – Tammy Burge & Moorfarm Bandsman - Lovely photos showing forward motion.
3rd – Penny O’Connor & Jack - What’s not to love about a heavy horse in full regalia.
4th – Zoe Nicholls & Logan - Lovely forward going photo showing off the horse’s excellent condition.
5th – Kylie Gleeson & Black Tie Affair – Good selection of photos showing excellent condition and motion.
6th – Tracy Weston & Glaven’s Magic Touch – A stunning hairy type in perfect condition.
7th – Sally McIntyre & Silke fan de lege Gaean – Good selection of photos showing off the Friesian gait.
8th – Olivia Barrett & Chelsea – Nice selection of photos showing a miniature at its best.


Class 3 - Best Veteran age 15 +

Lovely to see older horses living a full life

1st Hanna Powis & Narmi, (30yrs) Looking amazing.
2nd Tracy Weston & Cody of Holmstead. A credit to you at 30 years young.
3rd Jenna Ashman & Rollright Dawn(25yrs)
4th Denise Colebrooke & Book of Kells (23yrs)
5th Lora Hall & Patchwork Beauty(29yrs)
6th Penny O’Connor & Jack (18yrs)
7th Victoria Mccandless & Koolstyle (20yrs)
8th Tracy Weston & Glaven's Bonnie (23yrs)



Class 4 - Youngstock

1st Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
2nd Olivia Barrett & Bertie(3yrs)
3rd Elizabeth Buxton & Millie(3yrs)
4th Ruth Norbury & Sparkland Cindy (2yrs)
5th Pamela Weisser & Orex cor Merum(2yrs)
6th Robyn Broughton & Claybank Willow B(yearling)
7th Ash Moon & Brambridge Angelina(sec D 2yrs)
8th Terri Morris & Wychbrook Desert Rose (3.5mnths)


Class 5 – Foreign Breeds

1st – Nicky Gee & Menno fan de Klaster – A super selection of photos showing the uphill paces of the Friesian - congratulations
2nd – Sally McIntyre & Silke fan de lege Gaean – Another eyecatching Friesian showing off its paces
3rd – Lexee Chamberlain & Diamond Docs Dunnit – Lovely to see an American horse and the whole outfit
4th – Laura Ziderman & Wate Van de Lits
5th – Kylie Gleeson & Black Tie Affair
6th – Laurie LaMontagne & Peanut
7th – Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
8th – Mandy Knapp & Whisper


Class 6 - Best All Rounder Sponsored and judged by Nibbleze www.nibbleze.net

1st Deborah Lee & Apollo
2nd. Sarah Jane Beveridge & Sir Archibold.
3rd. Letia O'Gorman(13yrs) Oreo
4th. Lexee Chamberlain & Splish Splash
5th. Penny O'Connor & Jack
6th. Anna O'Gorman & Everaard
7th. Lexee Chamberlain & Crown Royal
8th. Pamela Weissor & Donald


Class 7 - Best Cob/Cob Type

Judges Comment - Some stunning Cobs, I took into consideration correct turnout for the breed/type of cob when judging.

1st Donna Shimwell & Keith Lovely cob correctly turned out for his breed.
2nd Laura Hall and Patchwork beauty.
very smart show cob type,
3rd Alice Cooper & Merlyn lovely.
4th Emily Hebden & Tiny Tim
5th Beverly Crispin & Nellie
6th Charlotte Clear & Big Horse Meadow
7th Samantha Weston & Glaven’s Ebony
8th Tracy Weston Glaven’s Velvet Touch

Special Brittany Norvello & Blossom (smart looking horse just not enough bone for me to place higher in a cob class and presented like a hunter)


Class 8 - Combined Training - Sponsored and Judged by Airframe Assemblies Ltd www.airframes.co.uk

1st Rachel Walsh & Donn
2nd Hannah Powis & Narmi
3rd Alice Cooper and Merlyn
4th Sarah Jane Beveridge & Sir Archibald
5th Amy Louis Harris & Burnside Autumn Mist
6th Sharon Avison & Eppic
7th Beatriz Dugdale & My Dancer
8th Lexee Chamberlain & Splish Splash

Well done all entries lovely selection of horse and rider


Class 9 - Thoroughbreds/Retraining of Racehorses (ROR)/Part Bred Open to all thoroughbreds/part breds. Sponsored and Judged by Papercuts By Hannah

Judge's comment: "this class was an absolute pleasure to judge! It's lovely to see so many ex-racehorses enjoying their new lives! Well done to everyone!"

1st Becky Wingett and My Bold Boy - what a stunning horse! These photos really show off his lovely condition and movement!

2nd Daisy Irons and Ballyhaden - another stunning horse, with fabulous movement and condition!

3rd Daisy Jones and Lariat Go - such a beautiful horse, again with photos which really show him off!

4th Anna O'Gorman and Everaard - a gorgeous horse, who can clearly turn his hoof to anything!

5th Lizzie Tree and Midnight Rascal - a beautiful horse, with a lovely shiny coat. Another one who seems to be a fab all-rounder!

6th Fiona Bott and Cool Luke - a lovely horse, who moves wonderfully! Lovely photos!

7th Eileen Melvin and Inca Slew - lovely photos showing his gorgeous turnout! I love the photo of him racing!

8th Bella Taylor and Barney - another lovely shiny coat, and a horse who seems so gentle and relaxed no matter who is on his back! Beautiful!

Specials
Denise Colebrook and Indian Landing
Hester Saunders and Pip

As well as first place receiving a free A4 papercut, I'd like to offer all of the entrants of this class a discount of 25% on a papercut of their horse, meaning they are £15 inc UK delivery instead of £20.
Please contact Hannah via her page to arrange your prize.


Class 10 Sports Horse

1st Terasa Perez & Poppy
2nd Beatriz Dugdale & My Dancer.
3rd Hannah Bunting & Khalisa
4th Hannah Powis & Narmi
5th Sam Dyke & Rosie
6th Victoria Mccandless & Koolstyle
7th Pamela Weisser & Donald
8th Ellenya Smith & Under Pressure
Special
Denise Colebrooke & Subaltern Will

Class 11 - Arena One Championship Entries 

prev next
  •  Becky Wingett & My Bold Boy.
    Becky Wingett & My Bold Boy.
  • Nicky Gee & Menno fan de klaster(Friesian)
    Nicky Gee & Menno fan de klaster(Friesian)
  • Hannah Powis & Narmi
    Hannah Powis & Narmi
  • Hannah Powis& Narmi(30yrs)
    Hannah Powis& Narmi(30yrs)
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
    Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
  • Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
    Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
  •  Eileen Melvin & Inca Slew
    Eileen Melvin & Inca Slew
  • Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
    Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
  • Olivia Barrett & Bertie(3yrs)
    Olivia Barrett & Bertie(3yrs)
  •  Tracy Weston & Cody of Holmhead(30yrs)
    Tracy Weston & Cody of Holmhead(30yrs)
  • Terasa Perez & Poppy
    Terasa Perez & Poppy
  • Daisy Irons & Ballyhaden
    Daisy Irons & Ballyhaden
  • Beatriz Dugdale & My Dancer.
    Beatriz Dugdale & My Dancer.
  • Donna Shimwell & Keith(4yrs)
    Donna Shimwell & Keith(4yrs)
  • Sarah Jane Beveridge & Sir Archibold.
    Sarah Jane Beveridge & Sir Archibold.
  • Lora Hall & Patchwork Beauty
    Lora Hall & Patchwork Beauty
  •  Deborah Lee & Apollo
    Deborah Lee & Apollo
  • Rachel Walsh & Donn
    Rachel Walsh & Donn
  • Anna O'Gorman & Everaard
    Anna O'Gorman & Everaard

Class 11 - Arena One Championship Results


Champion - Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen

Reserve Champion - Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt



Arena Two - Conformation, Colours, Condition & Class - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place 

Class 12 - Condition and Turn out - Sponsored by Equine Answers Premium Supplements www.equineanswers.co.uk

1st – Penny O’Connor & Jack – what a vision, congratulations
2nd – Kylie Gleeson & Black Tie Affair – immaculate presentation
3rd- Lora Hall & Patchwork Beauty – fantastic condition for 29
4th – Eileen Melvin & Inca Slew
5th – Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
6th – Tracy Weston & Glaven’s Magic Touch
7th – Zoe Nicholls & Logan
8th – Laurie LaMontagne & Peanut
Special – Sue Howard & Izzey Carrick


Class 13 - Charming Chestnuts, Palominos & Duns

1st loan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
2nd Carly Molzer & Red
3rd Lexee Chamberlain & Diamond Docs Dunit
4th Pamela Watmough & Ria
5th Alex Frost & Orion
6th Carol Ashman & Rosecombes symphony’s Orlando
7th Fiona Bott & Estan Park Alena
8th Diane Tutty & Mr Pie


Class 14 – Beautiful Bays & Blacks

1st Penny O'Connor & Jack
2nd Sara McComb & Maggie May
3rd Kylie Gleeson & Black Tie Affair
4th Denise Colebrooke & Garden Party
5th Daisy Jones & Lariat Go
6th Nicky Gee & Menno fan de klaster
7th Terasa Perez & Poppy
8th Diane Tutty & Caluka uk Dusk till Dawn
Specials
Jane Carpenter & Buckland Hat Trick
Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette


Class 15 - Classy Coloureds (skewbald, piebald, roan, appaloosa,etc)
Judges Comment - A single photo was required for this class, please do read the schedule when entering.

1st Kimberly Chapman & Lands End Marius
2nd Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
3rd Zoe Nicholls & Logan
4th Charlotte Clear & Big Meadow Ollie.
5th Olivia Barrett & Chelsea
6th Mandy Knapp & Whisper
7th Molly Sharpe & Ellie
8th Diane Tutty & Cyrus


Class 16 - Gorgeous Greys

1st Amy Louise Harris & Pennydown Aleshanee
2nd Diane Tutty & Trent
3rd Daisy Irons & Ballyhaden
4th Tracy Weston & Cody of Holmhead
5th Ellenya Smith & Under Pressure
6th Emma Fletcher & Misterio Brilliante
7th Chloe & Mickey (Kealy Eede)
8th Linda Joseph & Pudding(2yrs)
Special
Jessica & Prince(Lizzie Tree)


Class 17 - Perfect Peepers(Eyes) - Sponsored and Judged by TotallyTurmeric www.totallyturmeric.co.uk

1st Veronika Taylor & Dolly
2nd Charlotte Morgan & Clonfad Blake
3rd Sara McComb & Texas Lonestar
4th Hannah Powis & Narmi
5th Emily Hebden & Tiny Tim
6th Mandy Knapp & Whisper
7th Giselle Laverack & Frankl
8th Lucy Bowden & Florrie


Class 18 - Best At Home Photo - Sponsored and judged by Great Dunton Farm track liverywww.greatdunton.co.uk

1st Veronika Taylor & Dolly
2nd. Giselle Laverack & Gus Frank & Scooby
3rd. Pamela Weissor & Donald
4th. Terri Morris & Brownroad Desert Cassia & Rosie
5th. Natalie Vosper & Darcie
6th. Rachael Hurd & Tiffany
7th. Mandy Knapp & Whisper
8th. Sarah Jane Beveridge & Archie Dexter & Arthur


Class 19 – Prettiest Mare

Some really lovely girls in this class.

1st Nicky Gee & Felyne
2nd Rose Dennet & Fidget lovely mare.
3rd Sally McIntyre & fan de Lege Geaen
4th Terri Morris & Brownroad Desert Cassia
5th Teri McNeil & Molly
6th Carolyn Wildgoose &Farkskies Midnight Silhouette
7th Fiona Bott & Estancia Park Alena
8th Terasa Perez & Poppy


Class 20 - Handsomest Gelding

1st Laura Ziderman & Wâte Van de Lits(Friesian)
2nd Anna O'Gorman & Everaard
3rd Daisy Irons & Ballyhaden
4th Penny O'Connor & Jack
5th Kylie Gleeson & Black Tie Affair
6th Nicky Gee & Menno fan de klaster
7th Jane Carpenter & Buckland Hat Trick
8th Olivia Barrett & Teddy
Special
Bella Taylor & Barney
Alice Cooper & Merlyn


Class 21 - Life In Monochrome - Sponsored and Judged by Gill Davies Art www.gilldaviesart.com

1st Olivia Barrett & Bertie
2nd Ruby Dennett & Monaco
3rd Sarah Jane Beveridge & Deal Me Dexter
4th Veronika Taylor & Dolly
5th Tammy Burge & Tammy Burge & Gristhills vip Charlie
6th Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
7th Rebecca Middleton & Coppice Esquire
8th Ellie Dixon & Kessia
Special
Zoe Nicholls & Smartie

Class 22 - Arena Two Championship Entries



prev next
  • Sara McComb & Maggie May
    Sara McComb & Maggie May
  • Amy Louise Harris & Pennydown Aleshanee
    Amy Louise Harris & Pennydown Aleshanee
  • Charlotte Morgan & Clonfad Blake
    Charlotte Morgan & Clonfad Blake
  • loan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
    loan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
  • Nicky Gee & Menno fan de klaster
    Nicky Gee & Menno fan de klaster
  • Kylie Gleeson & Black Tie Affair
    Kylie Gleeson & Black Tie Affair
  • Diane Tutty & Trent
    Diane Tutty & Trent
  •  Kimberly Chapman & Lands End Marius
    Kimberly Chapman & Lands End Marius
  • Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
    Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
  •  Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Veronika Taylor & Dolly
    Veronika Taylor & Dolly
  • Veronika Taylor & Dolly
    Veronika Taylor & Dolly
  • Rose Dennett & Fidget
    Rose Dennett & Fidget
  • Ruby Dennett & Monaco
    Ruby Dennett & Monaco
  •  Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Olivia Barrett & Bertie
    Olivia Barrett & Bertie
  • Laura Ziderman & Wâte Van de Lits(Friesian)
    Laura Ziderman & Wâte Van de Lits(Friesian)
  • Carly Molzer & Red
    Carly Molzer & Red
  • Giselle Laverack & Gus Frank & Scooby
    Giselle Laverack & Gus Frank & Scooby
  • Anna O'Gorman & Everaard
    Anna O'Gorman & Everaard

Class 2 - Arena Two Championship Results-  

Champion -   Penny O’Connor & Jack


Reserve Champion - Veronika Taylor & Dolly




Arena Three - Fun Classes - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place 

Class 23 - Best Newcomer

1st Ellie Dixon & Kessia
2nd Nicola Pullan & Babble
3rd Billy Jo Howe & Tosh
4th Sue Howard & Izzey Carrick
5th Megan Roberge-Watts & Alanis
6th Alison Morrison & Rags
7th Lora Hall & Patchwork Beauty
8th Megan Dean & Bob


Class 24 - Best Calendar Shot September

1st Blair Beagley & Alfie
Very atmospheric, a typical September Enflish sunrise
2nd Laurie LaMontagne & Bittersweet
Fantastic autumn tones.
3rd Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
4th Elizabeth Buxton & Bob & Millie
5th Sharon Avison & Eppic
6th Veronika Taylor & Dolly
7th Terri Morris & Brownroad Desert Cassia & Rosie
8th Julie Williams & Woody


Class 25 - Make Me Smile

1st Charlotte Morgan & Clonfad Blake
2nd Letia & Oreo (Suzette Tweedle)
3rd Terri Morris & Wychbrook Desert Rose
4th Lexee Chamberlain & Diamond Docs Dunit
5th Jake McCarthy Cwmbont Fintain Moonshine
6th Charlotte Harrison & Brandy
7th Pamela Weisser & Donald
8th Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist.


Class 26 – Perfect Profile Photos

1st Zoe Nicholls & Smartie
2nd Sharon Avison & Eppic (2)
3rd Penny O'Connor & Jack
4th Roxanne Isbelle & Nellie
5th Teri Mcneil & Molly
6th Veronika Taylor & Dolly
7th Dakota Knapp & Remy
8th Denise Colebrooke & Subaltern Will


Class 27 – In Memory of..Dedicated and judged by Lexee Chamberlain in memory of Cinnamon

Such a difficult class to judge! All horses and ponies seemed wonderful and very loved.

1st - Letia O'Gorman and Ness - this picture is very powerful - it's easy to tell what an amazing bond you two had.
2nd - Olivia Barrett and Lucy
3rd - Carolyn Wildgoose and Prince
4th - Dakota Knapp & Bella
5th - Katie Howard and Dusty
6th - Robyn Broughton and Gemma B
7th - Megan Dean and Shimmer
8th - Joanne Britton and Abu
Special - Alison Morrison and Dixie

Every horse is very special


Class 28 - Funny Faces
What great fun judging this class,

1st Rebecca Middleton & Ailleagan of Soay
2nd Rachael Hurd & Flint
3rd Linda Joseph & Foxy
4th Sharon Avison & Eppic
5th Julie Williams & Woody
6th Anna O'Gorman & Everaard
7th Lexee Chamberlain & Diamond Docs Dunit
8th Megan Dean & Bob


Class 29 Happy Hacking

1st – Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist – what a lovely selection of photos and beautifully presented, congratulations
2nd – Alice Cooper & Merlyn – another lovely collage showing different hacking vistas
3rd – Rachael Hurd & Kimi – who is towing who here?
4th – Linda Joseph & Foxy – two very smiley riders on this picture
5th – Charlotte Morgan & Conflad Blake
6th – Julie Williams & Woody
7th – Indi Eve Wilton & Lily Mai
8th – Megan Dean & Bob


Class 30 - Just For Kids Sponsored by Jumpstack and More
www.jumpstackandmore.co.uk

1st Joseph & Becky(Leanne Richardson)
2nd Tash & Tide (Sally Bolton)
3rd Chloe & Mickey (Kealy Eede)
4th Veronika Taylor & Dolly
5th Jasmine & Dusty(Kylie Gleeson)
6th Shelby Hall (Lora) Patchwork Beauty
7th loan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
8th Alice Spencer & Tiny Tim (Emily Hebden)
Special
Charlie & Finlay (Lizzie Tree)


Class 31 Best Caption

1st Julie Williams & Woody
2nd Sharon Avison & Eppic
3rd Sophia (Deborah Lee) & Big Henry
4th Linda Joseph & Shine
5th Alice Cooper & Merlyn
6th Rachael Hurd & Tiffany
7th Tash & Tide (Sally Bolton)
8th Chloe & Mickey (Kealy Eede)


Class 32 Pet Of The Month

1st Sara McComb & Izzy.
2nd Sharon Avison & Boris
3rd Fiona Bott & Mac (purebred border collie)
4th Carolyn Wildgoose & Lucy Charlie & Tas
5th Alison Morrison & Murphy
6th Mandy Knapp & Aleu.
7th Nicola Pullan & George
8th Eilish Hardy & Stella


Class 34 - Inhand Showing Video

1st Elizabeth Buxton & Millie
https://youtu.be/BXVlD-uR6mA
Super presentation and lovely free mover.
2nd Terasa Perez & Poppy
3rd Becky Webb & Queen Bee
4th Joanna Wright & Blackie
keep straight back to camera
5th Laurie LaMontagne & Peanut
6th Ioan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
Would have liked to have seen more conformation footage.
7th Brittany Novello & Blossom
8th Pamela Weisser & Donald
Special
Pamela Weisser & Orex coe Merum


Class 35 - Ridden Showing Video

1st Ioan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
Lovely lead rein preentation, super pony with excellent movement.
https://youtu.be/xsczLtEoOzg
2nd Becky Webb & Queen Bee
Nicely presented.
3rd Pamela Weissor & Donald
Nice presentation


Class 36 - Make Me Smile Video

1st Ioan Barrett & Blaze (Rhoswen Dior)
What a fantastic birthday present and already getting used to her with all your activities. A start of an excellent relationship and can see your confidence growing in each other already. Nice background music and presentation. Well done.
https://youtu.be/ARzJXAZwMzU

2nd Dakota Knapp & Remy
A beautiful video showing the trust you have in each other and the pleasure you share in being together. Quite a character by all accounts. Really enjoyed watching, well done.

Class 37 - Arena Three Championship Entries  


prev next
  •  Zoe Nicholls & Smartie
    Zoe Nicholls & Smartie
  • Alice Cooper & Merlyn
    Alice Cooper & Merlyn
  •  Sara McComb & Izzy.
    Sara McComb & Izzy.
  • Charlotte Morgan & Clonfad Blake
    Charlotte Morgan & Clonfad Blake
  • Letia & Oreo(Suzette Tweedle)
    Letia & Oreo(Suzette Tweedle)
  • Nicola Pullan & Babble
    Nicola Pullan & Babble
  • Rebecca Middleton & Ailleagan of Soay
    Rebecca Middleton & Ailleagan of Soay
  • Joseph & Becky(Leanne Richardson)
    Joseph & Becky(Leanne Richardson)
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Ellie Dixon & Kessia
    Ellie Dixon & Kessia
  •  Olivia Barrett & Lucy
    Olivia Barrett & Lucy
  • Tash & Tide (Sally Bolton)
    Tash & Tide (Sally Bolton)
  • ulie Williams & Woody
    ulie Williams & Woody
  • Letia O'Gorman & Ness
    Letia O'Gorman & Ness
  • Rachael Hurd & Flint
    Rachael Hurd & Flint
  • Blair Beagley & Alfie
    Blair Beagley & Alfie
  •  Sharon Avison & Eppic
    Sharon Avison & Eppic
  •  Laurie LaMontagne & Bittersweet
    Laurie LaMontagne & Bittersweet
  •  Sharon Avison & Eppic
    Sharon Avison & Eppic
  • Sharon Avison & Boris
    Sharon Avison & Boris


Arena Three Championship - Results


Champion - Letia O'Gorman and Ness


Reserve Champion - Zoe Nicholls & Smartie




Class 38 - SUPREME CHAMPIONSHIP Entries 


prev next
  •  Zoe Nicholls & Smartie
    Zoe Nicholls & Smartie
  • Letia O'Gorman & Ness
    Letia O'Gorman & Ness
  • Veronika Taylor & Dolly
    Veronika Taylor & Dolly
  •  Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt
    Tammy Burge & Moorfarm Bandsman 3yo PB colt