October 2017 Results



SUPREME CHAMPIONSHIP  Results - Judged by The Mane Show. 

THE SUPREME CHAMPION of the October Show 2017 show is  - 


Kim Miller & Bengie


Congratulations Kim! Your artistic eye teamed with amazing scenery and a beyond gorgeous horse makes you an easy choice for this months Supreme Champion.

prev next

Everyday Dressage 


Class ED1 - Intro B 2009  (lead rein riders allowed) - Sponsored by Trot Online www.trot-online.co.uk 


1st - Virginia Draper & Diamante Del Rey 68.69%

2nd - Alice Cooper & Merlin 64.78%

3rd - Kiera Broadhurst & Shimo 63.48%

4th - Danielle Skaar & Stella 60%

5th - Emily Nicholls & Gemini 59.57%

6th - Cat Heath & Mouse 57.39%

Linda Kerry & Freddie 55.22%


Novice/Elementary/Prix Caprilli  Sponsored by Orbitless Bridle www.orbitlessbirdle.co.uk 


Class ED3 - Novice 30 2006


1st - Paula Marshall & Princess 70.38%

2nd - Sibella Valentine & Eddy 68.08%


Class ED4 - Elementary 49 2009 


= 1st - Paula Marshall & Princess 72.66%

= 1st - Kirsty Jenkins & Zippy 72.66%



Class ED5 - Prix Caprilli Intro 2/Standard 5


1st - Alice Cooper & Merlin 65.90%




Equestrian Showing Online


Arena One - Traditional Showing/Breeds & Types - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place


Class 1 – Best Ridden Horse/Pony - Sponsored by Equiware www.equiware.co.uk. 


1st - Danielle Flintan & Zephyrin Firefly

2nd - Kate Redley & Crumpet

3rd - Danielle Skaar & Norman

4th - Kiera Broadhurst & Shimo

5th - Victoria Leece & Sheridon

6th - Jo Johnston & Louis

7th - Virginia Draper & Diamanté Del Rey

8th - Tanya Wernham & Moonmin


Class 2 - Best In Hand Horse/Pony - Sponsored & judged by HayNet www.hay-net.co.uk 


1st  - Angela Broadbent and BRSS Black Expresso This has been a tough class to judge but BRSS Black Expresso just makes you stop and take note of this stunning and elegant all round pony but looks like he has a cheeky side. Well deserved first place.

2nd - Penny O'Connor and Jack

3rd - Andrea Wilkinson and Pablo 

4th - Gemma Isaac and Andy Bach

5th - Tia Hulse and Crunchie

6th - Michelle Thurlow and Otto

7th - Annie Bishop and Waywood Buglet

8th - Jayne Price and Firethorn Shakira


Class 3 - Best Veteran age 15 + - Dedicated In Memory Of Magic. 


1st - Rachel Woodacre & Kris Kross - look at that shine, a picture of health looking many years younger.
2nd - Tia Hulse & Hettie - fabulous movement and condition.
3rd - Lorna Johnson & Princess Sasha - amazing condition
4th - Nicky Broadhurst & Breeze
5th - Charlotte Rowland & Pee Wee
6th - Beatriz Dugdale & Lunar Astralis
7th - Geraldine Price & Tara
8th - Hilary Minshall & Holly  May


Class 4 - Youngstock - Sponsored by Equine Answers Premium Supplements www.equineanswers.co.uk. 


1st - Kate Redley and Spider
2nd  - Tracey Batchelor and Flo
3rd -  Jayne Price and Firethorn Coral
4th -  Angela Broadbent and BRSS Ginger Crunch
5th - Laura Arnold and Easy Dun it
6th - Karen Birchall and Penrhas Ceri
7th - Debra Luckes and Mae be tomorrow
8th - Charlotte Rowland and Joker


Class 5 - Hunter Type - Sponsored by Kings Saddlery www.kingsaddlery.co.uk. 


A very difficult class, all quality horses and ponies true to type. 

1st - Mary Johnson & Bobby Joe - stunning horse, great conformation, honest and bold jump. 

2nd - Tia Hulse & Hettie - very true to type and a lovely mare 

3rd - Rachel Woodacre & Kris Kross 

4th - Suzanne Bostock & Jemima 

5th - Suzan Van Rhoon & Elmhurst Pixie 

6th - Lucy Millward & Neens Big Thyme 

7th - Lucy Millward & Neens Keltic Lad 

8th - Lucy Summers & Hero


Class 6 - Heinz 57 (Part Breeds) - Sponsored by The Horsebox Company www.thehorseboxcompany.co.uk. 


1st - Annie Bishop & Ellexa

2nd - Meg Trot & Rusty

3rd - Daniella Flintan & Zephyrin Firefly

4th - Kris Bryant & Glory

5th - Rachel Woodacre & Kris Kross

6th - Emily Barrington & Black Pepper

7th - Charlotte Porter & Gus

8th - Sophie Hands & Toffee


Class 7 - Family Horse/Pony - Sponsored & judged by GlowPony www.glowpony.com 


1st - Kris Bryant & Glory
2nd - Holly Taylor Hart & Mia Slieve Diamondz
3rd- Hilary Minshall & Holly May
4th - Chloe Rose & Ella
5th - Kelly Evans & Jake
6th - Lucy Summers & Hero
7th - Andrea Gilder & Caperann Fox
8th - Angela Bishop & Orla
Special - Gemma Dennett & Witchy

  

Class 8 – Junior Handler –  Sponsored by Jumpstack and more www.jumpstackandmore.co.uk 


1st - Kate Gallamore and Littletown Lola
2nd - Robert Baxter and Sir Bentley boo Baxter
3rd - Eveie Wright and Missy
4th - Kiera Broadhurst
5th - Daniel Coates and Ponies
6th - Josey and Glory
7th - Scarlett Jackson and Dinky Dave
8th - Sophie Hands and Toffee 


Class 9 - Senior Handler – Sponsored by Glamourati www.glamouratiuk.com. 


1st - Heidi Clifton & Merlin

2nd - Lyndsey Hampson & Splodge

3rd - Brenda Austin & Sheba

4th - Tia Hulse & Crunchie

5th - Chloe Rose & Ella

6th - Lucy Summers & Commander

7th - Andrea Wilkinson & Pablo

8th - Virginia Draper & Diamanté Del Rey

Special - Chloe Tomkins & Rocky


Class 10 – Eventers Challenge – Sponsored by Hoggy, a mechanical horse with personality. 


A class full of quality entries!

1st - Holly Taylor-Hart & Mia Slieve Diamondz - A very nice horse.

2nd - Heidi Jones & Dior - very neat in front.

3rd - Danielle Flintan & Zephyrin Firefly

4th - Tia Hulse & Crunchie

5th - Rose Ella Peapell & Tilly

6th - Emily Hewitt & Keeper of Secrets

7th - Charlotte Wright & Boyo

8th - Victoria Leese & Sheridon


Class 11 - Arena One Championship -  Entries


prev next
  • Angela Broadbent & BRSS Black Espresso
    Angela Broadbent & BRSS Black Espresso
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Tia Hulse & Hettie
    Tia Hulse & Hettie
  • Rachel Woodacre & Kris Kross
    Rachel Woodacre & Kris Kross
  • Tia Hulse and Hettie
    Tia Hulse and Hettie
  • Mary Johnson & Bobby Joe
    Mary Johnson & Bobby Joe
  • Daniella Flintan & Zephryin Firefly
    Daniella Flintan & Zephryin Firefly
  • Kate Redley & Crumpet
    Kate Redley & Crumpet
  • Kate Redley & Spider
    Kate Redley & Spider
  • Tracey Batchelor & Flo
    Tracey Batchelor & Flo
  • Kate Gallamore & Littletown Lola
    Kate Gallamore & Littletown Lola
  • Robert Baxter & Sir Bentley Boo Baxter
    Robert Baxter & Sir Bentley Boo Baxter
  • Kris Bryant & Glory
    Kris Bryant & Glory
  • Heidi Clifton and Merlin
    Heidi Clifton and Merlin
  • Lyndsey Hampson & Splodge
    Lyndsey Hampson & Splodge
  • Meg Trott and Rusty
    Meg Trott and Rusty
  • Annie Bishop & Ellexa
    Annie Bishop & Ellexa
  • Holly Taylor Hart & Mia Slieve Diamondz
    Holly Taylor Hart & Mia Slieve Diamondz
  • Heidi Jones & Dior
    Heidi Jones & Dior
  • Holly Taylor Hart & Mia Slieve Diamondz
    Holly Taylor Hart & Mia Slieve Diamondz


Class 11 - Arena One Championship -  Results 


Champion - Rachel Woodacre & Kris Kross

Reserve Champion - Tia Hulse & Hettie



Arena two - Colours, Condition & Conformation - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place 


Class 12 - Condition and Turn out: Ridden - Sponsored by The Ripley Collection www.theripleycollection.co.uk.


1st - Tracey Batchelor & Lady May - very correct turnout and fabulous condition. Stunning feathers!
2nd - Kirsty Jenkins & Anyone Can Whistle
3rd - Kiera Broadhurst & Shimo
4th - Rachel Woodacre and Kriss Kross
5th - Virginia Draper & Diamante Del Ray
6th - Tia Hulse & Abby
7th - Jo Johnston & Louis
8th - Andrea Wilkinson & Pablo


Class 13 - Condition and Turn out: In Hand 


1st - Chris Milligan & Buzz - both Buzz & Chris are turned out perfectly, beautifully presented & in great condition - well deserved! 

2nd - Tia Hulse & Crunchie - fab condition, lovely neat plaits

3rd - Lucy Summers & Rosie - lovely stamp of a horse in great condition 

4th - Penny O'Connor & Jack 

5th - Angela Broadbent & BRSS Black Espresso 

6th - Marlyn McInnes & Pippa 

7th - Sibhan Dallaway & Grace 

8th - Mary Johnson & Bobby Joe


Class 14 - Charming Chestnuts 


1st - Lucy Millward & Millbrook Wizard 

2nd - Beth Vowles & Rosie 

3rd - Victoria Leese & Sheridon 

4th - Kirsty Jenkins & Anyone Can Whistle 

5th - Angela Broadbent & BRSS Pumpkin 

6th - Tia Hulse & Crunchie 

7th - Angela Broadbent & BRSS Big Red (2) 

8th - Jenifer Loweth & Adelphi Warrior


Class 15 – Beautiful Bays & Blacks 


1st - Wendy Wainwright and Cara
2nd - Penny O'Connor and Jack
3rd - Jenifer Loweth and Dazzel Me Dixie
4th - Sibella Valentine and Eddy
5th - Virginia Draper and Diamante del Ray
6th - Tia Hulse and Abbie
7th - Siobhan Dallaway and Grace
8th - Alice Cooper and Merlin

 

Class 16 - Classy Coloureds (skewbald, piebald, roan, appaloosa, palamino, dun etc) 


1st - Lucy Summers & Rosie

2nd - Lorna Johnson & Shainandy

3rd - Kris Bryant & Puzzle

4th - Angela Broadbent & BRSS Hokey Pokey

5th - Danielle Skaar & Lacey

6th - Kate Redley & Thomas

7th - Sophie Hands & Toffee

8th - Danielle Skaar & Diva


Class 17 - Gorgeous Greys 


1st - Kayleigh Ferriera and Lucy
2nd - Jayne Price and Firethorne Shakira
3rd - Jo Johnson and Louis
4th - Tia Hulse and Wispa
5th - Mary Johnson and Bobby Joe
6th - Marlyn McInnes and Caela
7th - Ellaine Sullivan and Blue
8th - Stacey Holt and Hugo


Class 18 - Best Mare - Sponsored by Whinny Reins. 


A difficult class to judge with such beautiful horses and ponies


1st - Kate Gallamore & Littletown Lola

2nd - Chloe Rose & Ella

3rd - Kris Bryant & Glory

4th - Victoria Toulmin & Sjarai

5th - Heidi Jones & Dior

6th - Laura Arnold & Honeybee

7th - Lucy Summers & Rosie

8th - Kayleigh Ferreira & Riding hill silver sunrise



Class 19 - Best Gelding/Stallion - Sponsored & Judged by Nibbleze www.nibbleze.net. 


1st - Andrea Wilkinson & Pablo 

2nd - Lara Spurrell & Crush 

3rd - Emily Barrington & Black Pepper 

4th - Lucy Summers & Hero 

5th - Heidi Clifton and Merlin 

6th - Sharon Jones & Joey 

7th -Lisa Goodwin & Ethan 

8th - Rachel Woodacre & Kris Kros


Class 20 – Best Head Shot 


1st - Kim Miller & Bengy

2nd - Angela Broadbent & BRSS cookies n cream

3rd - Chris Milligan and Buzz

4th - Angela Broadbent & Strawberry Cheesecake

5th - Lara Spurrell & Crush

6th - Scarlett Jackson & Dinky Dave      

7th - Jenifer Loweth & Adelphi Warrior

8th - Laura Elsegood & Star


Class 21 - Most Eye Catching 


1st - Beth Linzell and Regal Rosina
2nd - Angela Broadbent and BRSS Hokey Pokey
3rd - Kayleigh Ferriera and Lucy
4th - Jo Johnson and Louis
5th - Sibella Valentine and Eddy
6th - Julie Williams and Woody
7th - Penny O'Connor and Jack
8th - Siobhan Dallaway and Grace


Class 22 - Through The Years 


1st - Laura Arnold & Easy Dun It

2nd - Jo Johnston and Louis

3rd - Tia Hulse and wipsa

4th - Nicky Broadhurst and Breeze

5th - Andrea Wilkinson & Pablo

6th - Kiera Broadhurst and Shimo

7th - Debra Luckes & Roslin Oakie blue

8th - Mandy Lester & Phoenix


Class 23 - Arena Two Championship - Entries


prev next
  • Kirsty Jenkins & Anyone Can Whistle
    Kirsty Jenkins & Anyone Can Whistle
  • Tracey Batchelor & Lady May
    Tracey Batchelor & Lady May
  • Chris Milligan and Buzz
    Chris Milligan and Buzz
  • Tia Hulse and Crunchie
    Tia Hulse and Crunchie
  • Beth Vowles & Rosie
    Beth Vowles & Rosie
  • Lucy Millward & Brook Wizard
    Lucy Millward & Brook Wizard
  • Angela Broadbent & BRSS cookies n cream
    Angela Broadbent & BRSS cookies n cream
  • Kim Miller & Bengy
    Kim Miller & Bengy
  • Jo Johnston and Louis
    Jo Johnston and Louis
  • Laura Arnold & Easy Dun It
    Laura Arnold & Easy Dun It
  • Chloe Rose & Ella
    Chloe Rose & Ella
  • Kate Gallamore & Littletown Lola
    Kate Gallamore & Littletown Lola
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Wendy Wainwright & Cara
    Wendy Wainwright & Cara
  • Jayne Price & Firethorn shakira
    Jayne Price & Firethorn shakira
  • Kayleigh Ferreira & Lucy
    Kayleigh Ferreira & Lucy
  • Angela Broadbent & BRSS Hokey pokey
    Angela Broadbent & BRSS Hokey pokey
  • Beth Linzell & Regal Rosina
    Beth Linzell & Regal Rosina
  • Lorna Johnson & Shainandy
    Lorna Johnson & Shainandy
  • Lucy Summers & Rosie
    Lucy Summers & Rosie
  • Lara Spurrell & Crush
    Lara Spurrell & Crush
  • Andrea Wilkinson & Pablo
    Andrea Wilkinson & Pablo

Arena Two Championship RESULTS


Champion - Kim Miller & Bengy

Reserve Champion - Andrea Wilkinson & Pablo



Arena Three - Fun Classes - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place


Class 24 - Best Newcomer – Sponsored & judged by Totally Turmeric www.totallyturmeric.co.uk 


1st - Jenifer Loweth & Lady Spiritus

2nd - Lyndsey Hampton & Spoldge

3rd - Rachel Wood & Roan Raider

4th - Rose Ella Peapell & Tilly

5th - Penny O'Connor & Jack

6th - Penny George & Duchess

7th - Emily Hewitt & Keeper of Secrets

8th - Amanda Betteswell & Tango

Special - Jayne Price & Firethorn Coral


Class 25 - Best Calendar Shot: October - Sponsored & judged by PJAMA Pet Portraits & Other Doodles. 


1st - Kate Gallamore and Littletown Lola. Just a beautiful whimsical photo, so sweet

2nd - Marlyn McInnes and Jack. I'm a sucker for a Fell pony and just couldn't resist the honest face of Jack in this, well framed shot.

3rd - Kayleigh Ferreira and Lucy 3.I love the contrast against the sunset. Looked like the perfect ride!

4th - Rachael Hurd and Tiffany.Beautiful autumnal colours

5th - Kris Bryant and Glory 2. Nice use of light source

6th - Jackie Rose and Menna, Fun topical October picture

7th - Marlyn McInnes and Pippa. Absolutely cannot resist Fell booty!

8th - Angela Broadbent and Pumpkin Pie. There's so much warmth and detail in this shot


Class 26 – Make Me Smile - Sponsored by Mollichaff Complete Feeds www.horsehage.co.uk.  


1st - Hannah Harvey & Phoenix

2nd - Thomas Gentry-McNamara & Ted

3rd - Charlotte Porter & Gus

4th - Marlyn McInnes & Erika

5th - Chloe Rose & Ella

6th - Kris Bryant & Glory

7th - Vicki Yates & Ruby

8th - Amy Walden & Molly


Class 27 – Through The Ears –  Sponsored by Ride-Safe www.ride-safe.co.uk


1st - Virginia Draper & Diamanté Del Rey

2nd - Hayley Gunn & Dylan

3rd - Rachel Horsley & Trevor

4th - Victoria Leese & Sheridon

5th - Teresa Hellier & Jacky James

6th - Sarah Dixon & Walden Zachariah

7th - Andrea Wilkinson & Pablo

8th - Angela Broadbent & BRSS Hot Chocolate


Class 28 In Memory Of - Dedicated In Memory Of Stan The Man. 


1st - Penny O'Connor & Bengie

2nd - Rachael Wood & Delmonte

3rd - Hannika Coates & George with Melton

4th - Danielle Skaar & Dina

5th - Hilary Minshall & Wolfgang Amadeus

6th - Annette Jones & Telyn

7th - Stacey Holt & Blue Boy

8th - Chris Milligan & William


Class 29 - Family Portrait - Sponsored & judged by SB Animal & Equine Art www.sbanimalart.co.uk. 


1st - The Harveys & Meadow
2nd - Rachel Hurd & Kimi, Tiff & Jess
3rd - Angela Broadband & BRSS Team
4th - Nicola Binnie
5th - Angela Bishop & orla
6th - Vicki Yates & Steve & Kez
7th - Kris Bryant & Glory 
8th - Kayleigh Ferreira


Class 30 - Let go walkies - Sponsored & judged by Steve and Vicki Yates the founding members of the Non Ridden Equine Association UK www.thenonriddenequineassociationuk.org


1st - Kris Bryant & Glory 3. - Wonderful adventures together. 

2nd - Nicola Binnie & Lacey. – Quality time spent together. 

3rd - Wendy Wainwright & Ember. – Beautiful photo. 

4th - Annette Jones & Tya – Great photo, love the hi viz 

5th - Steven Wright & Dazzle Me Dixie. Lovely chilling together on a walk 

6th - Amanda Bettesworth & Tango. Happy times. 

7th - John Houghton & Bridget the Midget. Lovely to see you exploring together.

8th - Alison Rooney & World Horse Welfare Diego. Happy times. 

Special - Charlotte Porter & Gus


Class 31 - Best Jump .


1st - Angela Broadbent & BRSS Pumpkin Pie

2nd - Tia Hulse & Crunchie

3rd - Victoria Leese & Sheridon

4th - Jenifer Loweth & Adelphi Warrior

5th - Heidi Jones & Dior

6th - Danielle Skaar & Norman

7th - Lauren Christie & Lemon

8th - Daniella Flintan & Zephryin Firefly


Class 32 – My Favourite Photo - Sponsored by TeenEquine www.teenequine.co.uk


1st - Kate Gallamore & Littletown Lola 2

2nd - Sibella Valentine & Eddy

3rd - Tia Hulse & wispa and crunchie

4th - Charlotte Rowland and The Gang

5th - Marie Banklenow & Marella with Poppy

6th - Scarlett Jackson & Dinky Dave

7th - The Harveys & Meadow

8th - Charlotte Wright & Boyo

Special - Kris Bryant & Glory 2

Special - Marlyn McInnes & Jack, Pippa with Thunder

.

Class 33 - Moody Mares & Grumpy Geldings! Sponsored by Moody Mares Equestrian www.moodymaresequestrian.co.uk


1st - Chloe Rose & Ella

2nd - Gemma Isaac & Flossy

3rd - Jacq Walden & Chocolat

4th - Rachel Woodacre & Kris Kross

5th - Hannah Guest & Jasper

6th - Angela Bishop & Orla

7th - Heidi Jones & Dior

8th - Suzanne Bostock & Jemima


Class 34 - Most Artistic Photo - Sponsored by Pony & Pup Photography ponypupphotography.zenfolio.com.


What a hard class to judge, there were so many stunning shots with great backdrops, interesting angles and artistic edits – they definitely have the wow factor!


1st – Jo Johnston & Louis – beautiful harmony and love the muted colours

2nd – Rachel Woodacre – really powerful image and what a kind eye

3rd – Kris Bryant & Glory 3 – lovely use of light and perfect positioning

4th – Kayleigh Ferreira & Lucy 2 – beautiful sunset, would love to be there!

5th – Ashlee Stroud & Skye – takes me back to summer, lovely shot

6th – Laura Arnold & Glenellebry The Absolute – great composition, beautiful silhouette

7th – Kim Miller & Bengy – beautiful scenery

8th – Danielle Skaar & Silk – great sunset beach ride

Special - Angela Broadbent & BRSS Hokey Pokey

Special - Marlyn McInnes & Erika


Class 35 – Photo Bomb – Dedicated to Poppy


1st - Geraldine price and south down desert star - like an annoying tourist walking in front of the camera!
2nd - Hilary Minshall and Jim - made me spit my tea out with laughter!
3rd - Kate Ridley and spider - I actually love this photo - that chicken has attitude
4th - Laura Elsegood and Star - wonder what the bay horse is laughing at?
5th - jack Walden and Chocolat
6th - Kris Bryant and Glory
7th - Abbie Gisbourne and George and Solly
8th - Rose-Ella Peapell and Tilly 


Class 36 - Best Autumnal Scene inc. Halloween - Dedicated to Vernon. 


1st - Hayley Gunn. Stunning photograph of horses in the mist.

2nd - Kris Bryant & Glory. Beautiful autumn colours and a lovely relaxed feel.

3rd - Andrea Wilkinson & Pablo

4th - Hannah Lane & Lady

5th - Laura Elsegood & Star

6th - Rachel Hurd & Tiffany

7th - Kate Gallamore & Littletown Lola

8th - Julie Williams & Woody

Special - Sophie Hands & Toffee



Class 37 - Arena Three Championship Entries


prev next
  • Kris Bryant & Glory
    Kris Bryant & Glory
  • Hayley Gunn
    Hayley Gunn
  • Kris Bryant & Glory 3
    Kris Bryant & Glory 3
  • Nicola Binnie & Lacey
    Nicola Binnie & Lacey
  • Penny O'Connor & Bengie
    Penny O'Connor & Bengie
  • Rachael Wood & Delmonte
    Rachael Wood & Delmonte
  • Gemma Isaac & Flossy
    Gemma Isaac & Flossy
  • Chloe Rose & Ella
    Chloe Rose & Ella
  • Rachel Woodacre & Kris Kross
    Rachel Woodacre & Kris Kross
  • Jo Johnston and Louis
    Jo Johnston and Louis
  • Geraldine Price & South Down Desert Star
    Geraldine Price & South Down Desert Star
  • Hilary Minshall & Jim
    Hilary Minshall & Jim
  • Hayley Gunn & Dylan
    Hayley Gunn & Dylan
  • Virginia Draper & Diamanté Del Rey
    Virginia Draper & Diamanté Del Rey
  • Angela Broadbent & BRSS Pumpkin Pie
    Angela Broadbent & BRSS Pumpkin Pie
  • Tia Hulse & crunchie
    Tia Hulse & crunchie
  • Kate Gallamore & Littletown Lola
    Kate Gallamore & Littletown Lola
  • Sibella Valentine & Eddy
    Sibella Valentine & Eddy
  • Rachael Hurd, Kimi, Tiff & Jess
    Rachael Hurd, Kimi, Tiff & Jess
  • The Harveys & Meadow
    The Harveys & Meadow
  • Lyndsey Hampson & Splodge
    Lyndsey Hampson & Splodge
  • Jenifer Loweth & Lady Spiritus
    Jenifer Loweth & Lady Spiritus
  • Hannah Hatchel & Phoenix
    Hannah Hatchel & Phoenix
  • Robert Baxter & Sir Bentley Boo Baxter
    Robert Baxter & Sir Bentley Boo Baxter
  • Kate Gallamore & Littletown Lola
    Kate Gallamore & Littletown Lola
  • Marlyn McInnes & Jack
    Marlyn McInnes & Jack


Arena Three Championship RESULTS


Champion - Kate Gallamore & Littletown Lola

Reserve Champion - Kris Bryant & Glory



Class 38 - SUPREME CHAMPIONSHIP Entries

prev next
  • Rachel Woodacre & Kris Kross
    Rachel Woodacre & Kris Kross
  • Kim Miller & Bengy
    Kim Miller & Bengy
  • Kate Gallamore & Littletown Lola
    Kate Gallamore & Littletown Lola