June 2020 Results



SUPREME CHAMPIONSHIP results judged by The Mane Show. 

THE SUPREME CHAMPIONS of the June 2020 show are - 

Emma Taylor & Novato Salvatella.

Congratulations to Emma Taylor & Novato Salvatella. A consistent winner across all arenas, superbly produced and a credit to you. Well done.


prev next
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella

Everyday Dressage 

June results Everyday Dressage
Unmounted Test 1

1st - Nancy Souer and M/M 83.46%
2nd - Ann Dijkstra and Diora 72.3%
3rd - Ann Dijkstra and Lukas 70.38%
4th - Faith Paxton and Charlie 63.46%
5th - Shanice Natasha Hutton and Farah 60.76%
6th - Georgina Gardner and Storm 60.38%


June results Everyday Dressage
Training Test 3

1st - Jenni Evans and Mikey 71.5%
2nd - Deb Hillary and Dessie 56.5%


June results Everyday Dressage
Training Test 2

1st - Jenny Allport and Bakeburn Juliette 75%
2nd - Jenni Evans andMikey 72.89%
3rd - Frankie Parr and Bella 71.57%
4th - Ciara OKeeffe and The Flaming Rocket 63.42%


June results Everyday Dressage
Training Test 1a

1st - Frankie Parr and Bella 71.11%
2nd - Sorrel Griffiths and Ascot 66.66%
3rd - Michelle Thurlow and Ottoman Prince 65.27%
4th - Scarlett Wheatley and Pickles 65%
5th - Emma Cahill and Rio Dancer 63.61%
6th - Roxanne Isbell and Nellie 56.66%



Equestrian Showing Online

Class 1 Best Ridden Horse/Pony Sponsored by SB Animal & Equine Art www.sbanimalart.co.uk 

1st - Emma Taylor & Novato Salvatella - what a stunning mover

2nd - Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen

3rd - Fiona Hughes & Shannon

4th - Freya Jolley & Danny

5th - Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole

6th - Hannah Bunting & Khalisa

7th - Millie (Sam Dyke) & Blaze

8th - Tracy Weston & Glaven’s Velvet Touch

Special - Cara Bancroft & Indiana Boy


Class 2 Best In Hand - Sponsored by The Ripley Collection www.theripleycollection.co.uk

1st Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen

2nd Amy Louise Harris Waxwing Rigmarole.

3rd Tammy Burge & Moorfarm Bandsman

4th Eileen Melvin & Inca Slew

5th Eleanor Boden & Tallulah

6th Olivia Barrett & Chelsea

7th Kylie Gleeson & Black Tie Affair

8th Debbie Hornby & Donkan


Class 3 Best Veteran age 15+ Sponsored bBW Digital Edits
Please could the winner contact the sponsors page to claim your £15 voucher.

1st Sam Prior & Daisy (27)

2nd Imogen Simmonds & Lieutenant Bruce (40)

3rd Laurie LaMontagne & Oatie (21)

4th Robyn Broughton & Gemma B (19)

5th Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist (22)

6th Sarah Tucker & Olanta (24)

7th Emily McParland & Zingaling (26)

8th Samantha Pratt & Woody (27)

Special Jennifer Bennette & Alexi (28)


Class 4 - Youngstock - Sponsored by JAMArt Studio & Gallery

1st Lulu Barnview & Barnview Aquae Vitae age 3yrs.

2nd Jade Lyons & Tia(2yrs)

3rd Robyn Broughton & Claybank Willow (1yr)

4th Tammy Burge & Moorfarm Bandsman(wpb colt)

5th Olivia Barrett & Bertie (3yrs)

6th Adeline Ross & Cullenbay Served A Double (2yrs)

7th Linda Joseph & Jimmy

8th Elizabeth Buxton & Millie (3yrs - Appaloosa)


Class 5 Best All Rounder Sponsored by Nibbleze  www.nibbleze.net

1st  Francesca Paletta & Jethro 

2nd Charlotte Gibbons & Tyson 

3rd  Lucy Knight & Barren Top Lucy

4th  Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole 

5th  Cara Bancroft & Indiana Boy

6th  Sarah Jane Beveridge & Archie

7th  Beatriz Dugdale & My Dancer 

8th  Sarah Tucker & Olanta


Class 6 - Dressage Divas

1st Ruth Norbury & Diplomatic

2nd Fiona Bott & Cool Luke

3rd Emma Taylor & Novato Salvatella

4th Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch

5th Natasha Adams & Ruby

6th Nicole Evans & Nimbus

7th Kensa Young & Max

8th Kirstin Parker & Ardfry Balthazar


Class 7 - Jumping Stars

1st Ami Measor & Plucain

2nd Cara Bancroft & Indiana Boy

3rd Jackie Herbert & Anfield Star

4th Debbie Hornby & Poppy.

5th Rachel Walsh & Donn

6th Lucy Knight & Barren Top Lucy

7th Rebekah O'Neill & Clonroe MP

8th Emily Laurenson & Popsters Mi-Amore


Class 8 - Showing Stars

1st Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole

2nd Penny O'Connor & Jack

3rd Tammy Burge & Moorfarm Bandsman

4th Emma Taylor and Novato Salvatella

5th Kylie Gleeson & Black Tie Affair

6th Eileen Melvin & Inca Slew

7th Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch

8th Rebekah 0'Neill & Lammerside Look At Me


Class 9 Mountain & Moorland

1st  Tammy Burge & Gristhills VIP Charlie

2nd  Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist

3rd  Rachel Gatrell & Sandleafarms Hasslemere

4th  Tammy Burge & London Cockney Rebel

5th  Julie Williams & Woody

6th  Sarah Jane King & Shandy

7th  Tracy Weston & Cody of Holyhead

8th Laurie LaMontagne & Oatie


Class 10 Heinz 57 (Part Breds) Sponsored by Airframe Assemblies LTD www.airframes.co.uk
Beautiful horses - Well done everyone that entered.

1st Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch

2nd Tammy Burge & Moorfarm Bandsman

3rd Ami Measor & Stamford Pride

4th Sarah Jane Beveridge & Archie

5th Robyn Broughton & Claybank Willow B

6th Rachell Gatrell & Afon Zoolander

7th Carolyn Wildgoose & Darkish Midnight Silhouette

8th Diane Mackarsie & Kidbys Lucky Ted


Class 11 - Arena One Championship - Entries


prev next
  •  Francesca Paletta & Jethro
    Francesca Paletta & Jethro
  • Charlotte Gibbons & Tyson
    Charlotte Gibbons & Tyson
  • Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
    Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
  • Tammy Burge & Moorfarm Bandsman
    Tammy Burge & Moorfarm Bandsman
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Tammy Burge & Gristhills VIP Charlie
    Tammy Burge & Gristhills VIP Charlie
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Sam Prior & Daisy(27yrs)
    Sam Prior & Daisy(27yrs)
  •  Imogen Simmonds & Lieutenant Bruce (40yrs)
    Imogen Simmonds & Lieutenant Bruce (40yrs)
  • Ruth Norbury & Diplomatic
    Ruth Norbury & Diplomatic
  •  Fiona Bott & Cool Luke
    Fiona Bott & Cool Luke
  •  Ami Measor & Plucain
    Ami Measor & Plucain
  • Cara Bancroft & Indiana Boy
    Cara Bancroft & Indiana Boy
  •  Lulu Barnview & Barnview Aquae Vitae age 3yrs.
    Lulu Barnview & Barnview Aquae Vitae age 3yrs.
  •  Jade Lyons & Tia(2yrs)
    Jade Lyons & Tia(2yrs)
  • Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole.
    Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole.
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
  • Amy Louise Harris Waxwing Rigmarole.
    Amy Louise Harris Waxwing Rigmarole.

Class 11 - Arena One Championship Results


Champion -  Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen,


Reserve Champion - Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch




Arena two - Colours, Condition & Conformation - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place - £3.50 per photo class

Class 12 Condition & Turnout Sponsored by Equine Answers Premium Supplements www.equineanswers.co.uk

1st - Kylie Gleeson & Black Tie Affair

2nd - Eileen Melvin & Inca Slew

3rd - Tracy Weston & Glaven’s Velvet Touch

4th - Penny O’Connor & Jack

5th - Debbie Hornby & Donkan

6th - Tammy Burge & Moorfarm Bandsman

7th - Rebekah O’Neill & Lammerside Look At Me

8th - Sam Prior & Daisy

Special

Rebekah O’Neill & Clonroe MP

Sarah Tucker & Olanta   


Class 13 Prettiest Mare

1st Tracy Weston Glaven's Velvet Touch

2nd Jade Lyons & Tia

3rd Hannah Creamer & Molly

4th Nicole Evens & Nimbus

5th Olivia Barrett & Lucy

6th Jan Nagel & Penny

7th Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette

8th Rachel Hurd & Kimi&Tiff


Class 14 Handsomest Gelding (& Stallion)

1st Veronika Taylor & Dante

2nd Penny O'Connor & Jack

3rd Sam Davies & Tiny

4th Olivia Barrett & Bertie

5th Laurie LaMontagne & Peanut

6th Kylie Gleeson & Black Tie Affair

7th Diane Mackarsie & Kidbys Lucky Ted

8th Susan Phillips & Owen


Class 15 - Most Eye Catching

1st Penny O'Connor & Jack

2nd Caroline Ball & Savannah

3rd Sam Davies & Tiny

4th Rebekah O'Neill & Clonroe MP

5th Julie Williams & Woody

6th Mandy Knapp & Whisper

7th Kylie Gleeson & Black Tie Affair

8th Leanne Richardson & Asils Appalachian


Class 16 and Halt Immobility, Salute

1st Rebekah O’Neill & Clonroe MP

2nd Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist

3rd Bella Taylor & Pallae

4th Olivia Barrett & Topsy

5th Mandy Knapp & Whisper

6th Rachel Gatrell & Pendle & Sidney

7th Debbie Froment & Chico

8th Natasha Adams & Ruby

Special
Fiona Hughes & Shannon


Class17 Trottastic

1st Emma Taylor & Novato Salvatella

2nd Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist

3rd Tammy Burge & Moorfarm Bandsman

4th Sara Mccomb & Maggie May

5th Ruth Norbury & Diplomatic

6th Mandy Knapp & Whisper

7th Natasha Adams & Ruby.

8th Tammy Burge & Gristhills VIP Charlie.


Class 18 Canter On

1st Linda Murphy & Uno

2nd Kensa Young & Kira

3rd Laurie LaMontagne & Peanut

4th Kensa Young & Kira

5th Sam Prior & Daisy

6th Susan Phillips & Owen

7th Mandy Knapp & Whisper

8th Faith Paxton & Charlie


Class 19 Best Photo Edit Sponsored by Star equine & animal edits
The winner of this class receives a free edit on a photo of your choice. All entries in this class will receive a single edit for half price. Please contact Jo via her facebook page.

1st Diane Tutty & Dante

2nd Lauren & Summer(Chloe Bee)

3rd Diane Tutty & Poppy

4th Trudy Graves & Erin

5th Lucy Knight & Rosie

6th Andrea Vizard & Merlin

7th Cara Bancroft & Indiana Boy.

8th Mandy knapp & Whisper.


Class 20 - Best Head Shot

1st Krista Ainslie & Wrdeg Major Gibby

2nd Sam Davies & Blaenpant Tiny

3rd Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette

4th Alice Watts & Smokey Man

5th Debbie Hornby & Donkan

6th Natasha Adams & Ruby

7th Rebekah O'Neill & Clonroe MP

8th Linda Murphy & Uno


Class 21 Equitation Challenge.

1st Emma Taylor & Novato Salvatella

2nd Amy Louise Harris &Waxwing Rigmarole

3rd Robyn Broughton & Gemma B

4th Sam Prior & Daisy

5th Emily Laurenson & Clothie Night Lightning

6th Hannah Bunting & Khalisa

7th Sophie Pole & Robbie

8th Cara Bancroft & Indiana Boy.

Special
Éimhín Sagarzazu & Lightning


Class 22 - Arena Two Championship Entries

prev next
  • Diane Tutty & Dante
    Diane Tutty & Dante
  • Summer(Chloe Bee) & Summer
    Summer(Chloe Bee) & Summer
  • Kylie Gleeson & Black Tie Affair
    Kylie Gleeson & Black Tie Affair
  • Eileen Melvin & Inca Slew.
    Eileen Melvin & Inca Slew.
  • Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
    Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
  • Jade Lyons & Tia
    Jade Lyons & Tia
  •  Rebekah O'Neill & Clonroe MP
    Rebekah O'Neill & Clonroe MP
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Linda Murphy & Uno
    Linda Murphy & Uno
  • Kensa Young & Kira
    Kensa Young & Kira
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  •  Caroline Ball & Savannah
    Caroline Ball & Savannah
  • Veronika Taylor & Dante
    Veronika Taylor & Dante
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
    Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
  •  Krista Ainslie & Wrdeg Major Gibby
    Krista Ainslie & Wrdeg Major Gibby
  •  Sam Davies & Blaenpant Tiny
    Sam Davies & Blaenpant Tiny

Class 22 - Arena Two Championship Results 


Champion - Emma Taylor & Novato Salvatella 


Reserve Champion - Penny O'Connor & Jack,




Arena Three - Breeds & Types - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place - £3.50 per  photo class 

Class 23 - Best Newcomer

1st Emily Laurenson & Oldforge Strawberry

2nd Robyn Broughton & Claybank Willow B

3rd Veronika Taylor & Dolly

4th Kez Dainty & Zigzag

5th Lauren(Chloe Bee) & Summer

6th Hannah Creamer & Mollie

7th Diane Mackarsie & Kidbys Lucky Ted

8th Sky Pirie & Bailey


Class 24 - Best Calendar Shot: June

1st Amy Louise Harris & Fly & Maggie

2nd Tracy Weston & Glaven's Ebony

3rd Dakota Knapp & Remy

4th Francesca Paletta & Simon

5th Ciara Donnelly & Highburren LeoDor

6th Rachael Hurd & Kimi & Tiffany

7th Pennie Scott & Stanley

8th Hester Saunders & Pip



Class 25 Make Me Smile - Sponsored by TotallyTurmeric www.totallyturmeric.co.uk

1st Freya Jolley & Precious

2nd Lauren & Summer(Chloe Bee)

3rd Tasha (Sally Bolton) & Tide

4th Carolyn Wilgoose & Rosie

5th Rachel Gatrell & Paddy

6th Lucy Knight & Barren Top Lucy

7th Emily Laurenson & Clothie Night Lightening

8th Elizabeth Teal & Thor


Class 26 Happy Hacking

1st - Izzy Murphy & Tammy - what a fantastic selection of beautiful landscapes

2nd - Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist

3rd - Hannah Bunting & Indiana

4th - Megan Dean & Bob

5th - Pennie Scott & Stanley

6th - Lucy Bowden & Burley

7th - Julie Williams & Woody

8th - Lauren & Cher (Chloe Bee)


Class 27 - In Memory Of ...
They are all beautiful

1st Rachel Gatrell & Max.

2nd Trudy Graves & Erin

3rd Carolyn Wildgoose & Prince

4th Rebekah O'Neill & Dartangan

5th Megan Dean & Shimmer

6th Sara Mccomb & Milo

7th Debbie Hornby & Master Spook (2000-2018)

8th Penny Oliver & Kate


Class 28 - Delicious Derrieres

1st Jasmine Shawyer & Silke fan de Lege Geaen

2nd Rachael Hurd & Kimi & Tiff

3rd Jo Marsden & Thorneyside Chester

4th Giselle Laverack & Frank

5th Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch

6th Zoe Nicholls & Smartie

7th Dakota Knapp & Remy

8th Donna Shimwell & Ronnie


Class 29 – I Love My Horse

1st Zoe Nicholls & Smartie

2nd Shanice Hutton & Farah(36yrs)

3rd Rachel Walsh & Donn

4th Emily McParland & Zingaling

5th Olivia Barrett & Bertie

6th Veronika Taylor & Dolly

7th Madison Clement & Maisie & Baxter

8th Roxanne Isbell & Nellie

Special
Rosie Gardner & Alan
Ruben(Beth Linzell) & Twix


Class 30 Just For Kids - Sponsored by Jumpstack and More www.jumpstackandmore.co.uk

1st Lauren & Summer(Chloe Bee)

2nd Francesca Paletta & Jethro

3rd Jasmine & Dusty(Kylie Gleeson)

4th Amelia Wheatley & Pridey

5th Freya Jolley & Danny

6th Emily Laurenson & Clothie Night Lightning

7th Isobel(4yrs) (Sam Dyke) & Blaze

8th Layla Brown & LouLou


Class 31 – Father's Day Special

1st Sophie Pole & Ponies

2nd loan Barrett & ponies & Giles Barrett

3rd Veronika Taylor & Dad & Dolly

4th Megan Dean Bob & Dad

5th Amy Louise Harris & Stepfather Rob Chamberlain

6th Rachel Collyer & Casper & Dad

7th Kez Dainty & Tim

8th Tracy Weston & Cody of Holmhead

Special
Kirsten Parker & Ardfry Balthazar
kez Dainty & Liam


Class 32 Shiniest Coat

1st - Kylie Gleeson & Saving Grace - wow, I think I could see my reflection in this coat!

2nd - Kylie Gleeson & Black Tie Affai

3rd - Veronica Taylor & Barney

4th - Zoe Nicholls & Smartie

5th - Eileen Melvin & Inca Slew

6th - Julie Williams & Woody

7th - Penny O’Connor & Jack

8th - Sara McComb & Maggie May

Special
Debbie Hornby & Donkan
Jackie Herbert & Anfield Star

Class 33 - Arena Three Championship Entries

prev next
  • Rachel Gatrell & Max.
    Rachel Gatrell & Max.
  • Trudy Graves & Erin
    Trudy Graves & Erin
  • Sophie Pole & Ponies
    Sophie Pole & Ponies
  • loan Barrett & ponies & Giles Barrett
    loan Barrett & ponies & Giles Barrett
  • Izzy Murphy & Tammy
    Izzy Murphy & Tammy
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Kylie Gleeson & Saving Grace
    Kylie Gleeson & Saving Grace
  • Kylie Gleeson & Black Tie Affair
    Kylie Gleeson & Black Tie Affair
  •  Lauren & Summer(Chloe Bee)
    Lauren & Summer(Chloe Bee)
  •  Francesca Paletta & Jethro
    Francesca Paletta & Jethro
  • Freya Jolley & Precious
    Freya Jolley & Precious
  • Lauren & Summer(Chloe Bee)
    Lauren & Summer(Chloe Bee)
  • Jasmine Shawyer  & Silke fan de Lege Geaen
    Jasmine Shawyer & Silke fan de Lege Geaen
  •  Rachael Hurd & Kimi & Tiff
    Rachael Hurd & Kimi & Tiff
  •  Emily Laurenson & Oldforge Strawberry
    Emily Laurenson & Oldforge Strawberry
  • Robyn Broughton & Claybank Willow B
    Robyn Broughton & Claybank Willow B
  • Zoe Nicholls & Smartie
    Zoe Nicholls & Smartie
  • Shanice Hutton & Farah(36yrs)
    Shanice Hutton & Farah(36yrs)
  • Amy Louise Harris & Fly & Maggie
    Amy Louise Harris & Fly & Maggie
  • Tracy Weston & Glaven's Ebony
    Tracy Weston & Glaven's Ebony

Class 33 - Arena Three Championship Results 


Champion - Amy Louise Harris and Fly & Maggie


Reserve Champion - Sophie Pole and her lovely supportive dad



Arena Four- Video 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place -  £5 per video class. VHS QUALIFIERS £7.00There is no Championship in Arena 4 - Classes 34 & 35 will be included in Arena 3 Championship.


Class 34 In Hand Showing Video

1st Jo Marsden & Thorneyside Chester
https://youtu.be/xc6CYzPf9n4

2nd Liz Buxton & Millie
3rd Laurie LaMontagne & Peanut
4th Ami Measor & Stamford Pride
5th Sorrel Griffiths & Ascot
6th Ruth Norbury & Diplomatic
7th Georgina Gardner & Storm
8th Hester Saunders & Skippy Du Hensey



Class 35 – Ridden Showing Video

1st Ami measor & Stamford Pride1st
https://youtu.be/dvuzevkicYE
Lovely horse and well presented show. Clear transitions and forward in all paces. Well done.

2nd Joanne Marsden & Thorneyside Chester
True to type and well presented show. Good paces and willing. Would be nice to see a little canter steps in the future. Very smartly dressed.
3rd Ruby Dennett & Fidget 16yrs
Forward and willing pony and super useful type. A little distant from camera at times.
4th Jennifer Bennette & Alexi 28yrs
Nice position and good use of leg, like your determination. A superb pony to learn on. Well done.
5th loan Barrett 7yrs & Tynyfron 29yrs
Super willing pony with really nice paces. Show was really coming together nicely and lots of determination. Good position and rode pony well.
6th Carly Molzer & Red
A really smart horse with good paces. I would like to see the show a little more planned and changes of rein could be on the diagonal to keep horse flowing forward. This has lots of potential to develop further.



Veteran Horse Society - Area Qualifier (online)
Class 36 Class 1F Diamond Veteran In Hand (25yrs and over). Open to horses and ponies any breed and height.

1st Rebecca Middleton & Ailleagan of Soay (26 years old) Q
2nd Imogen Simmonds & Lieutenant Bruce (40 yrs) Q
3rd Shanice Hutton & Farah (36yrs) Q

Cerificates will be emailed when I catch up with admin after the show.


Veteran Horse Society - Area Qualifier (online)
Class 37 - CLASS 2F VETERAN IN-HAND (20–24 years). Open to horses and ponies of any breed and height.

1st Bella Knaapen & Bowler Hat Trick (22yrs) Q
2nd Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist (22yrs) Q
3rd Sarah Tucker & Olanta (24yrs) Q
4th Kayleigh Graham & Ravenscairn Saracen (22yrs) Q
5th Ruth Norbury & Diplomatic (24yrs)
6th Nicola Weynberg & Mickey Finn (22yrs)


Veteran Horse Society - Area Qualifier (online)
Class 38 - CLASS 3F PRE-VETERAN IN-HAND (15–19 years). Open to horses and ponies of any breed and height.

1st Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole (16yrs) Q
2nd Ami Measor & Stamford Pride (19yrs)Q
3rd Joanna Wright & Blackie (19yrs) Q
4th Rose Dennett & Fidget age (16yrs)Q


Class 34 - Supreme Championship Entries






prev next
  • Amy Louise Harris & Fly & Maggie
    Amy Louise Harris & Fly & Maggie
  • Sophie Pole & Ponies
    Sophie Pole & Ponies
  • Emma Taylor & Novato Salvatella
    Emma Taylor & Novato Salvatella
  • Penny O'Connor & Jack
    Penny O'Connor & Jack
  • Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
    Tracy Weston & Glaven's Velvet Touch
  • Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen
    Sally McIntyre & Silke fan de Lege Geaen