October 2020 Entries - ARENA ONE 

Traditional Showing/Breeds/Types - Photo Classes - Rosettes 1st - 8th Place + Specials (where awarded) - Prize to 1st place - £3.50 per class



Class 1 – Best Ridden 



prev next
  •  Sue Howard & Izzey Carrick
    Sue Howard & Izzey Carrick
  • Dakota Knapp & Remy
    Dakota Knapp & Remy
  • Emma Fletcher & Estudianta JM
    Emma Fletcher & Estudianta JM


Class 2 - Best In Hand - Sponsored by The Ripley Collection www.theripleycollection.co.uk.


prev next
  • Heather Liley & Clarkstown Warrior
    Heather Liley & Clarkstown Warrior
  • Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
    Amy Louise Harris & Waxwing Rigmarole
  • Laurie LaMontagne & Peanut
    Laurie LaMontagne & Peanut
  • Jasmine Brown & Kyro(17mnths)
    Jasmine Brown & Kyro(17mnths)
  • Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
    Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette


Class 3 - Best Veteran 15+ 



prev next
  •  Anne Williams & Andante(22yrs)
    Anne Williams & Andante(22yrs)
  • Jacqueline Rose & Bronson (26yrs)
    Jacqueline Rose & Bronson (26yrs)
  • Hannah Bunting & Khalisa(16yrs)
    Hannah Bunting & Khalisa(16yrs)
  • Jasmine J & Rebecca (21yrs)
    Jasmine J & Rebecca (21yrs)
  • Phoebe Murray & Milly (17yrs)
    Phoebe Murray & Milly (17yrs)


Class 4 - Youngstock -   



prev next
  • Helen Dixon & Riverderry (5mnths)
    Helen Dixon & Riverderry (5mnths)
  • Vicki Stephens & Gold Dust(4mnths)
    Vicki Stephens & Gold Dust(4mnths)
  • Holly Lovatt & Ashfields Rusty(2yrs)
    Holly Lovatt & Ashfields Rusty(2yrs)
  • Pamela Watmough & Corrio
    Pamela Watmough & Corrio


Class 5 – Best All Rounder - Sponsored by Nibbleze www.nibbleze.net 


prev next
  •  Anna 0'Gorman & Everaard
    Anna 0'Gorman & Everaard
  • Natalie Heywood & Bonds Choice.
    Natalie Heywood & Bonds Choice.
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Laurie LaMontagne & Peanut
    Laurie LaMontagne & Peanut
  • Beatriz Dugdale & My Dancer
    Beatriz Dugdale & My Dancer
  • Charlotte Gibbons & Tyson
    Charlotte Gibbons & Tyson


Class 6 - Dressage Divas 


prev next
  • Sharon Avison & Eppic
    Sharon Avison & Eppic
  •  Letia O'Gorman & Oreo
    Letia O'Gorman & Oreo
  • Jacqueline Rose & Genai Menna
    Jacqueline Rose & Genai Menna
  • Emma Fletcher& Estudianta JM
    Emma Fletcher& Estudianta JM
  • Victoria Mccandles & Koolstyle
    Victoria Mccandles & Koolstyle


Class 7 - Jumping Stars



prev next
  • Sharon Avison & Eppic
    Sharon Avison & Eppic
  •  Rachel Walsh & Donn
    Rachel Walsh & Donn
  •   Letia O'Gorman & Oreo
    Letia O'Gorman & Oreo
  • Kensa Young & Hector
    Kensa Young & Hector
  • Beatriz Dugdale & My Dancer.
    Beatriz Dugdale & My Dancer.
  • Carolyn Wildgoose & Prince
    Carolyn Wildgoose & Prince


Class 8 - Showing Stars


prev next
  • Heather Liley & Clarkstown Warrior.
    Heather Liley & Clarkstown Warrior.
  • Laurie LaMontagne & Peanut
    Laurie LaMontagne & Peanut


Class 9 -  Mountain & Moorland


prev next
  • Heather Liley & Clarkstown Warrior
    Heather Liley & Clarkstown Warrior
  • Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
    Amy Louise Harris & Bureside Autumn Mist
  • Jacqueline Rose & Genai Menna
    Jacqueline Rose & Genai Menna
  • Julie Williams & Woody
    Julie Williams & Woody
  • Laurie LaMontagne & Oatie
    Laurie LaMontagne & Oatie

Class 10 Heinz(Part Breeds) - Sponsored by Airframes Assemblies LTD.

prev next
  • Sue Howard & Izzey Carrick
    Sue Howard & Izzey Carrick
  • Sarah Grime & Sovereign
    Sarah Grime & Sovereign
  •  Laurie LaMontagne & Doodles
    Laurie LaMontagne & Doodles
  • Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
    Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
  • Dakota Knapp & Remy
    Dakota Knapp & Remy
  • Mandy Knapp & Whisper
    Mandy Knapp & Whisper