NB If you are using a mobile device, the grey striped button at the top of the page is the menu






November 2020 Entries - ARENA ONE





Class 1 – Best Ridden Horse/Pony



prev next
  • Ava Moore & Rhoswen Prada
    Ava Moore & Rhoswen Prada
  • Jasmine Williams & Tulip
    Jasmine Williams & Tulip
  • Dakota Knapp & Remy
    Dakota Knapp & Remy
  • Brenda Ross & Cadillac Kid
    Brenda Ross & Cadillac Kid
  • Jacqueline Rose & Genal Menna
    Jacqueline Rose & Genal Menna


Class 2 - Best In Hand Horse/Pony -  Sponsored by The Ripley Collection www.theripleycollection.co.uk.


prev next
  • Jolene Bounday & Dare To Dream
    Jolene Bounday & Dare To Dream
  •  Laurie LaMontagne & Oatie
    Laurie LaMontagne & Oatie
  • Ava Moore & Rhoswen Prada
    Ava Moore & Rhoswen Prada
  • Brenda Ross & Cadillac Kid.
    Brenda Ross & Cadillac Kid.
  • Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
    Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
  • Emilie Murphy & Spring Lock
    Emilie Murphy & Spring Lock
  •  Yvonne Waltham & Wendy
    Yvonne Waltham & Wendy


Class 3 - Best Veteran age 15 +  


prev next
  • Jasmine Williams & Tulip(19yrs)
    Jasmine Williams & Tulip(19yrs)
  • Hannah Hughes & Hamish(29yrs)
    Hannah Hughes & Hamish(29yrs)
  • Caroline Lamb & Sparks(30yrs)
    Caroline Lamb & Sparks(30yrs)
  • Jacqueline Rose & Bronson(26yrs)
    Jacqueline Rose & Bronson(26yrs)


Class 4 - Youngstock



prev next
  • Vicki Stephens & Gold Dust(6mnths)
    Vicki Stephens & Gold Dust(6mnths)
  • Holly Lovatt & Ashfields Rusty
    Holly Lovatt & Ashfields Rusty
  • Lucy Bowden & Florrie(3yrs)
    Lucy Bowden & Florrie(3yrs)


Class 5 – Foreign Breeds 


prev next
  • Jolene Bounday & Dare To Dream (STB)
    Jolene Bounday & Dare To Dream (STB)
  • Laurie LaMontagne & Peanut
    Laurie LaMontagne & Peanut
  • Laurie LaMontagne & Captain Courageous
    Laurie LaMontagne & Captain Courageous
  • Jasmine Williams & Tulip
    Jasmine Williams & Tulip
  • Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
    Carolyn Wildgoose & Darkskies Midnight Silhouette
  • Dakota Knapp & Remy
    Dakota Knapp & Remy
  • Mandy Knapp & Whisper.
    Mandy Knapp & Whisper.
  • Fiona Bott & Estan Park Alena(Aus Stock Horse)
    Fiona Bott & Estan Park Alena(Aus Stock Horse)


Class 6 - Best All Rounder Sponsored by Nibbleze www.nibbleze.net 


prev next
  • Megan Whitworth & Beauty
    Megan Whitworth & Beauty
  • Laurie LaMontagne & Peanut
    Laurie LaMontagne & Peanut
  • Brenda Ross & Cadilac Kid
    Brenda Ross & Cadilac Kid


Class 7 - Best Cob/Cob Type 


prev next
  • Sally Knight & Rambling Rose
    Sally Knight & Rambling Rose
  • Julie Williams & Woody
    Julie Williams & Woody


Class 8 - Combined Training - Sponsored by Airframes Assemblies Ltd. www.airframes.co.uk 


prev next
  • Charlai Stradling & Missis Cindy.
    Charlai Stradling & Missis Cindy.
  • Charlotte Gibbons & Tyson
    Charlotte Gibbons & Tyson
  • Megan Whitworth & Beauty
    Megan Whitworth & Beauty
  • Sarah Jane beveridge & Archie
    Sarah Jane beveridge & Archie
  • Aurelia Hall and Fi
    Aurelia Hall and Fi
  • Sharon Avison & Eppic
    Sharon Avison & Eppic
  • Letia O’Gorman & Oreo
    Letia O’Gorman & Oreo


Class 9 - Thoroughbreds/Retraining of Racehorses (ROR)/Part Bred  Open to all thoroughbreds/part breds.  Sponsored by Paper Cuts by Hannah


prev next
  • Aurelia Hall & Fi
    Aurelia Hall & Fi
  • Daisy Irons & Ballyhaden
    Daisy Irons & Ballyhaden
  • Anna O'Gorman & Everaard
    Anna O'Gorman & Everaard
  • Fiona Bott & Cool Luke
    Fiona Bott & Cool Luke

Class 10 Concours D Elegance


prev next
  • Joanne Marsden & Thorneyside Chester
    Joanne Marsden & Thorneyside Chester